Підтримка

Вітаємо на Obmify.com! 
Обмінюй безпечнo разом з нами.

Обмінюй безпечнo разом з нами.

Вітаємо на Obmify.com! 
Обмінюй безпечнo разом з нами.
Обрати напрямок

Вітаємо на Obmify.com! 
Обмінюй безпечнo разом з нами.

Обмінюй безпечнo разом з нами.

Обрати напрямок
Вітаємо на Obmify.com! 
Обмінюй безпечнo разом з нами.

Види криптовалюти та їх особливості

Види криптовалюти та їх особливості

Криптовалюта – це цифрова валюта, яка базується на криптографічних принципах та функціонує в інтернет-мережі. Вона з’явилась як альтернатива традиційним фіатним валютам, таким як долар або євро. Крипто монети відрізняються своєю децентралізованістю, шифруванням та безпекою транзакцій. У цій статті ми розглянемо деякі види крипти та їх особливості.

Що таке криптовалюта і як вона працює?

Крипта є цифровим активом, який заснований на криптографічних принципах. Вона працює на основі технології блокчейн, яка забезпечує безпеку, цілісність та недоступність для зловмисників. Транзакції з криптою здійснюються без посередництва банків чи інших фінансових установ. Кожна транзакція робить підтвердження мережею користувачів, які виконують складні обчислювальні завдання. Такий підхід гарантує безпеку та недоступність для зловмисників.

Біткоїн – перша та найпопулярніша криптовалюта

Одним з перших та найвідоміших представників криптовалют є Bitcoin. Bitcoin (BTC) з’явився у 2009 році та став першою криптовалютою, яка отримала широку популярність, навіть як платіжний метод. Він побудований на блокчейн-технології, працює на основі алгоритму SHA-256 і має обмежену емісію – загальна кількість монет Bitcoin обмежена сумою 21 мільйон, що значно впливає на курс. 

Скільки є видів криптовалюти?

Зараз на ринку існує велика кількість різних видів криптовалюти, які мають свої особливості й використовуються для різних цілей. Окрім відомих крипто монет, таких як Bitcoin і Ethereum, можна знайти й інші цифрові монети, які називаються альткоїнами або альтернативними монетами. Одні з найбільш відомих альткоїнів включають Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Monero (XRM), MakerDAO (MKR), ETC (відгалуження або форк Ethereum) та інші.

Варто згадати й про мемкоїни (memecoins) і стейблкоїни (stablecoins). Мемкоїни, як і назва вказує, виникли як гумористична форма крипти, часто пов’язана з мемами чи популярними культурними явищами в інтернеті. Наприклад, популярними мемкоїнами є Dogecoin і Shiba Inu. Вони здобули велику популярність (та на короткий час високий курс) завдяки соцмедіа та великій спільноті прихильників.

Стейблкоїни є видом криптовалюти, який пов’язаний з традиційними, паперовими, чи фіатними валютами, такими як американський долар чи євро. Їх курс або вартість прив’язані до курсу фіатної купюри. Це робить такі коїни більш стійкими відносно курсових змін та сприяє збереженню стабільності, навідміну від Bitcoin та Ethereun. Такі монети, як Tether (USDT), USD Coin (USDC) та DAI, є прикладами стейблкоїнів і використовуються для зберігання вартості та здійснення транзакцій у криптовалютному просторі.

Існують інші різновиди крипти, такі як протоколи та платформи. Наприклад, Ethereum є не тільки криптовалютою, але і блокчейн-платформою Ethereum, яка надає можливість розробки децентралізованих додатків та виконання смарт-контрактів.

Деякі крипто активи спрямовані на конкретні галузі чи функції. Наприклад, Filecoin створений для зберігання, обліку та обміну файлами у децентралізованій мережі, а Basic Attention Token (BAT) використовується в браузері Brave як спосіб винагороди за перегляд реклами. Існують також токени, що представляють власність у певних проєктах чи компаніях, наприклад Binance Coin (BNB), який використовується для оплати комісій на біржі Binance.

CBDC не є повноцінною криптовалютою в традиційному розумінні, це цифровий формат національної валюти, чиїм розробником є центральний банк. Вона використовує цифрову систему, що базується на криптографічних принципах, для електронного коду та регулювання транзакцій. CBDC дозволяє електронні розрахунки та забезпечує віртуальний засіб обміну відповідно до встановлених правил регулятора. 

Використання криптовалют у різних галузях

Однією з основних сфер використання є фінансовий сектор. Крипта може бути використана для здійснення безпечних та швидких глобальних платежів, обходячи складні банківські процедури. Вона також може використовуватись для зберігання цінностей та як інвестиційний інструмент.

Крипта також грає важливу роль у сфері децентралізованих фінансів (DeFi). DeFi використовує блокчейн-технологію для створення фінансових послуг без посередників, традиційних фінансових організацій. Це дає змогу розробникам створювати нові фінансові інструменти (dApps), використовуючи стандарти та протоколи, що базуються на крипті. Така технологія відкриває безліч можливостей для побудови децентралізованих платформ для обміну активами, управління активами та позичання без традиційних посередників.

Крім того, крипта відіграє важливу роль у сфері невзаємозамінних токенів (NFT) – це унікальні цифрові активи, які використовують механізм алгоритмічно створених токенів для представлення власності та автентичності цифрових медіа. Ці токени містять аналітичну інформацію та зашифрований криптокод, що забезпечує непідробленість та унікальність кожного активу. 

Яку криптовалюту вигідно купити у 2023 році?

Bitcoin та Ethereum завжди актуальні, та курс зараз не дуже привабливий. Деякі монети, такі як Solana (SOL), Cardano (ADA) та Avalanche (AVAX), можуть бути привабливими варіантами для інвестування. Solana забезпечує швидкі транзакції та зменшення комісій при розрахунках, Cardano має обмежену емісію та пропонує енергоефективний протокол, а Avalanche відзначається партнерством з компанією Deloitte та високим потенціалом.

Дійсно, емісія є одним з факторів, який точно варто враховувати. Деякі крипто монети, такі як Bitcoin, мають обмежену кількість монет, що сприяє збереженню їх вартості у часі (точно так само, як це працює з золотом та сріблом).

Інший фактор, який варто враховувати, це інфляція. Криптовалюти можуть виступати як інструмент захисту від інфляції, оскільки їх вартість не контролюється центральними банками чи державами, як це відбувається з традиційними валютами.

Інформація про різні криптовалюти та їх потенціал може бути важливою для колекціонерів та інвесторів. Деякі активи можуть мати високу колекційну цінність, особливо якщо вони є рідкісними та унікальними.

Нагадаємо, що купувати, продавати крипту та робити інші операції обміну грошей по найкращому курсу можна на Obmify – платформі для моніторингу онлайн обмінників України та світу. Стейбли з гаманця на рахунок моно чи привату, крипта в cash, та інші можливі напрямки – все в одному місці. 

Знайти найкращий курс Обрати напрямок